І в умовах війни франківці вшановують пам’ять тих, хто зробив вагомий внесок у розвиток нашого міста і краю, хоча такі заходи з відомих причин і не відзначаються масовістю учасників. Тож нині багато хто, проходячи повз будинок обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді на вул. Нечуя-Левицького, лише тепер зауважує появу на його фасаді одразу чотирьох меморіальних дощок. Їх встановлено на честь Богдана Гавриліва, Володимира Войцюка, Лук’яна Вардзарука та Петра Арсенича, які свого часу працювали в цьому закладі позашкільної освіти. Усі четверо – почесні громадяни м. Івано-Франківська.
Як розповів автор ініціативи увіковічення директор ОДЦТКУМ, голова ОО НСКУ, доктор філософії Михайло Косило, ці пам’ятні таблиці було відкрито в День краєзнавства, 28 травня, а виготовив їх скульптор Володимир Довбенюк, який, до речі, знав особисто всіх чотирьох відомих франківців.
Краєзнавець, етнограф, педагог Петро Арсенич працював в ОДЦТКУМ ще з 1969 року і керував туристсько-краєзнавчими гуртками ледь не пів століття.
Краєзнавець, історик Богдан Гаврилів почав тут працювати ще у 1972 році і так само кілька десятиліть свого життя присвятив розвитку туризму. Лук’ян Вардзарук у 1981-1990 рр. працював методистом обласної станції юних туристів. А педагог, меценат Володимир Войцюк працював у колективі закладу в 1973-1981 рр. Після виходу на пенсію він виїхав до Нью-Йорка і, працюючи там двірником, профінансував спорудження в Івано-Франківську погруддя українському бджоляреві Петру Прокоповичу та бронзового монумента з нагоди 85-річчя проголошення ЗУНР, а в рідному селищі Єзуполі – пам’ятників Тарасові Шевченку, Іванові Франку й ченцю Памво Беринді, вклав свої гроші і в створення патріотичних кінофільмів «Голод-33», «Нескорений» про Романа Шухевича та «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені» про Степана Бандеру.
Тепер М. Косило має новий задум – щоб фасад ОДЦТКУМ прикрасила ще й п’ята меморіальна таблиця. Її хочуть встановити на честь Героя України, героя Небесної Сотні Сергія Дідича, який був вихованцем облдержцентру туризму і краєзнавства учнівської молоді. На честь загиблого під час Революції Гідності сотника столичного Майдану тепер щороку відбуваються обласні змагання з техніки пішохідного туризму. На цю ініціативу так само позитивно відреагував своїм рішенням Івано-Франківський міськвиконком. Над створенням пам’ятної таблиці почав працювати той же івано-франківський скульптор Володимир Довбенюк.
Іван Гаврилович
Джерело: Франківська газета