На Івано-Франківщині представники одного з благодійних фондів під виглядом гуманітарної допомоги ввозили автомобілі для українських захисників. Однак, українським військовим транспортні засоби діставалися за гроші.
Про це інформує Національна поліція України, передає Frankivsk.INFO.
На черговій оборудці ділків затримали прикарпатські правоохоронці. Державні працівники Івано-Франківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України разом зі слідчими обласної поліції та співробітниками СБУ встановили причетність двох представників одного із благодійних фондів на Івано-Франківщині до незаконних оборудок.
Фігуранти, користуючись документами благодійної організації, під виглядом гуманітарки для військових ввозили з-за кордону автомобілі, не сплачуючи при цьому митних платежів у бюджет. Згодом ці ж машини чоловіки передавали військовим лише після повної оплати. Також ділки продавали привезену техніку цивільним особам. Вартість машини залежала від моделі, року і технічного стану транспортного засобу.
За три автомобілі підвищеної прохідності, призначених для безоплатної передачі військовим ЗСУ, «благодійники» забажали 20 000 доларів США. При цьому зловмисники для звітності наполягали на оформлені фіктивних актів прийому-передачі безкоштовної гуманітарної допомоги.
За викритим фактом слідчі ГУНП в Івано-Франківській області розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України.
Спільними діями працівники УДВБ НПУ, управління Служби безпеки України, управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області ДСР НПУ та управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Івано-Франківської митниці разом зі слідчими прикарпатської поліції, за фізичної підтримки бійців спецпідрозділу «КОРД», затримали чоловіків під час отримання 20 000 доларів США за автомобілі для військових.
В ході проведення у фігурантів санкціонованих обшуків виявили та вилучили гроші, мобільні телефони, чорнові записи та 9 автомобілів, які зловмисники планували продати за аналогічною схемою.
Наразі причетним особам готується оголошення про підозру. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 7-ми років. Триває слідство.
Один з підозрюваних шахраїв-волонтерів виявився депутат Івано-Франківської обласної ради 1973 року народження, мешканець Долини, який є керівником і засновником благодійного фонду. Це Богдан Васильович Ленігевич, керівник БО «БФ «БО ТУРБОТА», обраний до Івано-Франківської обласної ради 8-го скликання від “Батьківщини”. Благодійний фонд Ленігевич заснував 21 березня 2022 року.ку.
Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.