Oдне з швейних підприємств Івано-Франківська від початку повномасштабного вторгнення ворога в Україну переорієнтувало виробництво на виготовлення одягу та інших необхідних речей для воїнів ЗСУ. Нині там кипить робота, щоби встигнути до холодів пошити зимову форму для наших військових.
Колектив цього швейного підприємства працює часто без вихідних, з подовженим робочим днем задля однієї мети — вчасно забезпечити воїнів нашої армії одягом. Нині мають чимале замовлення – пошити для українських захисників понад півтори тисячі комплектів зимової форми.
«З 23 лютого 2022 року підприємство виконує тільки замовлення для ЗСУ. Зараз шиваємо утеплений одяг для наших воїнів. Ми отримали два великі замовлення– від виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради щодо забезпечення наших хлопців з міста (мова йде про 552 комплекти теплого одягу). І для області потрібно понад 4000 екземплярів, то ми зобов’язались до кінця листопада пошити 1000 костюмів», — повідомив директор виробництва Ігор Остяк.
Усі матеріали для пошиття військової форми використовують винятково українські, що відповідають стандартам, розробленим Міністерством оборони. Модель розробляли разом із військовими, щоби одяг був максимально зручний і функціональний для використання у зоні бойових дій.
«Для зимової форми використовуємо тканину, яка є водовідштовхувальна і не горить. Вона відповідає стандартам Міністерства оборони, — розповіла головний інженер виробництва Ольга Винничук. — Костюм – зручний і функціональний. Застібка захищається тканинною вставкою, розстібається з двох боків, щоби за лічені секунди можна було її зняти чи вдягнути. Одяг продуманий до деталей. До прикладу, штани мають фіксатори в талії та на штанках, щоби їх припасувати до кожного воїна незалежно від зросту чи комплекції».
Окрім одягу, у цьому швейному цеху виготовляють всю необхідну додаткову амуніцію, аптечки, сумочки для магазинів, гранат, ножів.
Та це не єдине виробництво в Івано-Франківську, де взялись одягати наших хлопців на передовій. У цій справі допомагають і місцеві волонтери, які за 7 місяців пошили тисячу комплектів форми. А розпочинали роботу в квітні в оселі однієї зі швачок. «Усе почалося з того, що в нас замовили прапори, щоб у США продати та розповісти про ситуацію в Україні. Ми пошили, й знайшлися охочі підтримувати нас», — пригадує керівниця цеху, волонтерка Аліна Западнюк.
Спершу взялись шити органайзери для військових, куди ставили футболки, спідню білизну, шкарпетки, турнікети та Євангеліє. Тоді взялись шити літній одяг для військових. Нині — теплі речі: флісові кофтини, штани, термобілизна. Тканину та швацькі атрибути закуповують за гроші благодійників та партнерів з-за кордону. Волонтери-швейники шиють одяг тільки для бійців, які воюють на передових позиціях, виконують замовлення від волонтерів та військових капеланів.
Джерело: Франківська газета