В українському суспільстві народився новий “Громадський рух за народовладдя”. Його активісти вважають, що розвиток повоєнної України має починатися з переформатування управління державою.
Про потребу створити і в нашій області осередок такого руху та Раду старійшин – структуру, яка працюватиме над досягненням проголошених ним цілей, не так давно вели розмову в Народному домі “Просвіта” активісти громадських організацій Івано-Франківщини разом з головою Конгресу громадських об’єднань України, професором Національного університету “Львівська політехніка” Михайлом Бугайцем та керівниками його обласних організацій зі Львівщини і Хмельниччини. А днями відбулися власне установчі збори ГО “Коло старійшин” (тобто Ради старійшин) Івано-Франківської області. До нової громадської організації її засновники обрали 21 члена.
Збори затвердили статут Кола старійшин. Основна мета цієї ГО – об’єднувати жителів Івано-Франківщини для сприяння їхньому порозумінню й консолідації, для захисту й задоволення, відповідно до Конституції України, їхніх соціальних, економічних, творчих, національно-культурних, духовних та інших спільних інтересів шляхом активної участі у формуванні відкритого громадянського суспільства, в забезпеченні його стійкого функціонування та розвитку. Серед завдань, які ставить нова ГО перед своїми членами, – сприяти, з огляду на потребу розбудови в Україні такого суспільства, формуванню його світоглядних демократичних цінностей, підвищенню рівня суспільної свідомості громадян, виробленню загальнонаціональної ідеології, продовженню процесів державотворення, становленню сучасного українського парламентаризму та місцевого самоврядування, забезпеченню в державі реального верховенства права, якнайскорішому подоланню кризових явищ в економічній, соціальній та культурній сферах, всебічній інтеграції України в Європейське співтовариство тощо.
Головою Кола старійшин області обрали заступника голови обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка Євгена Романишина, першим заступником голови й одночасно секретарем цієї ГО – Ярослава Лесюка (він очолює Раду старійшин у Надвірній – тут вона діє вже два десятиліття), заступниками – Богдана Боровича та Юрія Сабадаша.
Члени Кола старійшин обговорили й затвердили план роботи їхньої громадської організації на найближчі місяці. Зокрема вони хочуть зустрітися з очільниками християнських релігійних конфесій нашої області й повести розмову про перспективи об’єднання їх в одну українську помісну Церкву – актуальність цієї проблеми особливо загострилася під час нинішньої повномасштабної російсько-української війни. Як і питання про надання не лише тим, хто входить до УТМР, а й іншим громадянам дозволів на тримання вдома й носіння нарізної зброї. Люди мають бути озброєними й готовими негайно поповнити ряди територіальної оборони перед загрозою вторгнення ворога в їхнє місто чи село. Сусідня країна-терористка змушує українців до такої мілітаризації своєї держави. Коло старійшин також наводитиме контакти з медіями, зокрема з телестудіями громад області, має намір делегувати своїх представників до складу їх наглядових рад, які відповідно до нового Закону України “Про медіа” невдовзі буде сформовано й які матимуть право призначати та звільняти керівників цих громадських мовників.